STREFA INHALACJI DRÓG ODDECHOWYCH

SAUNARIUM PARK WODNY

STREFA INHALACJI DRÓG ODDECHOWYCH

SAUNARIUM PARK WODNY KRAKÓW to miejsce, gdzie oprócz relaksu możemy zadbać także o swoje zdrowie. Wśród wielu właściwości prozdrowotnych, warto zwrócić uwagę na jego pozytywny wpływ na nasze drogi oddechowe. Poniżej prezentujemy atrakcje, które w szczególny sposób na to oddziałują.

ŁAŹNIA MORSKA

Duża wilgotność oraz areozol solanki ciechocińskiej, wytwarzany przez zamontowany w pomieszczeniu generator, tworzą unikalny mikroklimat morski. W łaźni oddychamy słoną bryzą, a tym samym inhalujemy górne drogi oddechowe.

Dodatkowo solanka działa zewnętrznie na skórę. Panujące w łaźni warunki powodują, że skóra oczyszcza się, staje się  miękka i nawilżona, a wraz z potem usuwane są toksyny.

Dzięki zastosowanej w generatorze solanki lampie UV wyeliminowane zostają ewentualne bakterie czy grzyby, zatem mamy tutaj areozol solny w najczystszej postaci, a tym samym inhalacje górnych dróg oddechowych na najwyższym poziomie.

STREFA RELAKSU Z TĘŻNIĄ

Tężnia solna wyposażona jest w pompę rozprowadzającą solankę z Zabłocia po specjalnie rozmieszczonych witkach brzozowych; po tężni spływa woda solankowa powodując najintensywniejszą inhalację jodem oraz szeregiem dobroczynnych dla organizmu mikroelementów. Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu, którym możemy cieszyć się podczas wypoczynku nad morzem.

Korzystanie z tężni solankowej polecane jest szczególnie mieszkańcom dużych aglomeracji miejskich. Wskazania lecznicze tężni to miedzy innymi różnego typu alergie oraz nawracające lub przewlekłe schorzenia dróg oddechowych.

W pomieszczeniu zastosowany został dodatkowo generator solanki, tj. urządzenie służące do dozowania roztworu solanki ciechocińskiej. Wytworzona mgiełka inhaluje drogi oddechowe, a jej wilgotna postać zmniejsza ryzyko wysuszania śluzówki. Zapewnia właściwe nawilżenie górnych i dolnych dróg oddechowych.

Zastosowana lampa UV w generatorze solanki zapewnia dozowanie areozolu solnego w najczystszej postaci.

INFRARED SOLNY

Kabina termiczna przeznaczona dla osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnych saun. Panuje w niej niższa temperatura a ciepło dostarczają promienniki podczerwieni, które ogrzewają ciało bezpośrednio do głębokości 3-4 cm. Dzięki temu oprócz skóry rozgrzewana jest również podskórna tkanka tłuszczowa.

By dodatkowo wzmocnić walory prozdrowotne zastosowany w niej  system infrared połączony został ze ścianą z cegieł z soli himalajskiej.

Powoduje to zwiększoną jonizację powietrza i dodatkowe właściwości inhalacyjne. Poprzez pocenie (dzięki podczerwieni) pozbywamy się toksyn z organizmu, a dzięki soli – inhalujemy  górne drogi oddechowe.