Nasz obiekt

9 października 2015

Park Wodny w Krakowie jest jednym z większych tego typu w Polsce, wyróżniony w 2000 r. prestiżową nagrodą “Budowa Roku”.

Obiekt zapewnia kompleksowe usługi  o charakterze rekreacyjno-zdrowotnym. W jej skład wchodzą: jedna z największych w Polce hala basenowa z szeregiem atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych wraz z SAUNARIUM i plażą zewnętrzną STACJA PARKOWA, klub treningowy FitPark Park Wodny oraz Restauracja Rodzinna Siesta.

 

W ciągu ponad dwudziestu lat działalności z naszych atrakcji wodnych skorzystało wiele milionów osób!
Obiekt wyróżnia się na tle innych dbałością o higienę i wysoki standard usług.

 

Park Wodny w Krakowie to miejsce w którym zwracamy szczególna uwagę na jakość wody z której korzystają nasi goście.
Od samego początku funkcjonowania obiektu woda w 100% podlega ozonowaniu. Ozon to najsilniejszy środek do zwalczania wszelkiego rodzaju drobnoustrojów między innymi: bakterii, wirusów, grzybów, pierwotniaków.

Polskie przepisy regulujące jakość wody na pływalniach, zobowiązują zarządzającego obiektem udostępnianym publicznie (pływalnie, parki wodne, hotele, aquaparki) do stosowania chloru jako obowiązkowego środka dezynfekującego.
Przepisy te (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach) określają zawartość chloru wolnego w wodzie w zależności od przeznaczenia niecki czy też atrakcji w niej umieszczonych. Dzięki temu, że woda w naszym obiekcie jest w 100% ozonowana możemy stosować chlor wolny w minimalnym zakresie normy, mając absolutną pewność bezpieczeństwa mikrobiologicznego wody. Dzięki ww. technologii woda jest bezpieczna nawet dla niemowląt!

Potwierdzeniem tego faktu jest stały monitoring mikrobiologiczny wody przez akredytowane laboratorium, na podstawie harmonogramu uzgodnionego z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Krakowie.

Ponadto stały nadzór nad wartościami fizykochemicznymi sprawuje zespół technologów, który nieprzerwanie monitoruje podstawowe parametry wody.

 

O maksymalne bezpieczeństwo i komfort naszych klientów dba grupa doświadczonych ratowników, a także nowoczesny system monitoringu i ochrony.

 

Staramy się, aby nasz obiekt był przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Nasz obiekt stanowi doskonałe miejsce dla rehabilitacji oraz zabiegów fizjoterapeutycznych.

 

Park Wodny to wspaniała i zdrowa zabawa nie tylko dla najmłodszych z mnóstwem atrakcji. Jedna z największych w Polsce hala basenowa to ponad 2000 m 2 powierzchni basenów, sieć zjeżdżalni oraz mnóstwo wodnych atrakcji.

ZOBACZ MAPA ATRAKCJI

Poza szaleństwami w wodzie zapraszamy także do jednego z największych w Krakowie Klubu FitPark,  gdzie Klienci mogą skorzystać z imponującej siłowni o powierzchni ponad 1000 m 2 oraz szerokiej gamy zajęć fitness, pilatesu, tańca oraz Szkoły Sportów Walki.

 


Park Wodny w Krakowie
pozwala niezależnie od wieku i upodobań znaleźć dla siebie najlepszą formę relaksu i kompleksowo zadbać o zdrowie i zgrabną sylwetkę.

Serdecznie zapraszamy!