Bezpieczeństwo w hali basenowej

3 grudnia 2015

Park Wodny to obiekt, w którym można wspaniale i bezpiecznie się bawić w wodzie!

 

W każdej chwili nad bezpieczeństwem gości czuwa zespół kilkunastu wykwalifikowanych ratowników będących w stałej łączności radiowej z innymi ratownikami i pozostałym zespołem .

 

W hali basenowej bez obaw można popływać, rozwinąć zawrotną prędkość na zjeżdżalni, spadać ze ścianki wspinaczkowej do wody lub dać się porwać nurtom Rwącej Rzeki czy chwiejnym wysepkom Tęczowej Ścieżki.

 

Aby każdy amator ostrego ślizgu mógł prawidłowo rozpocząć swój zjazd i bezpiecznie wylądować, stanowiska startowe zjeżdżalni są stale monitorowane kamerami oraz wyposażone w elektroniczny system sterowania ruchem na zjeżdżalniach. Każda zjeżdżalnia wyposażona jest w sygnalizację świetlną, a jej przestrzeganie wyklucza możliwość „spotkania” się przy zjeździe z osobą wcześniej zjeżdżającą.
Bezpośrednio przy dyżurce ratowniczej w hali basenowej mieści się punkt pomocy medycznej, w którym przez cały czas pełni dyżur opieka pielęgniarska.

 

W trosce o zdrowie i higienę Naszych Gości, wszystkich Klientów korzystających z hali basenowej zobowiązujemy przed wejściem do wody do skorzystania z natrysków wyposażonych również w dozowniki z mydłem. Aby wyeliminować ewentualne zakażenia grzybicze, każdy wchodzący na halę basenową obowiązkowo powinien zdezynfekować stopy. W tym celu bezpośrednio przed wejściem do hali zainstalowaliśmy specjalne urządzenia do dezynfekcji stóp z dodatkiem substancji grzybobójczych i bakteriobójczych.
W celu uniknięcia podrażnień skóry i oczu zastosowano nowoczesną i bezpieczną dla zdrowia technologię oczyszczania wody. W dalszym ciągu jesteśmy jednym z niewielu obiektów w Polsce uzdatniających wodę basenową pod względem bakteriologicznym w 100% przy pomocy jej ozonowania, a w związku z tym w Parku Wodnym bezpiecznie mogą pływać osoby o wrażliwej skórze a nawet niemowlęta!

 

W czasie wodnych szaleństw pamiętajmy, by zachować rozwagę i bezwzględnie stosować się do znaków ostrzegawczych i zakazu, tablic informacyjnych oraz zaleceń ratowników.

Każdy z naszych Gości jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania Regulaminu Obiektu, który znajduje się bezpośrednio przy Informacji w holu głównym Parku Wodnego oraz na niniejszej stronie internetowej Regulamin Parku Wodnego w Krakowie S. A. Stosowanie się do zasad z niego wynikających nie tylko stanowi o bezpieczeństwie pobytu w hali basenowej, ale również poprawia komfort zabawy. Korzystanie ze zjeżdżalni i innych atrakcji winno się odbywać wyłącznie zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami umieszczonymi wewnątrz hali basenowej.