Jak dbamy o bezpieczeństwo na terenie obiektu?

Park Wodny to obiekt, w którym można wspaniale i bezpiecznie się bawić w wodzie!

W hali basenowej Parku Wodnego nad bezpieczeństwem gości czuwa zespół kilkunastu wykwalifikowanych ratowników będących w stałej łączności radiowej z innymi ratownikami i pozostałym zespołem. Bezpośrednio przy dyżurce ratowniczej mieści się punkt pomocy medycznej, w którym przez cały czas pełni dyżur ratownik KPP. Na terenie naszego obiektu znajduje się również automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED). Poza oznakowaniem poszczególnych niecek, stref i atrakcji, w hali basenowej znajdują się lustra zwiększające możliwość obserwacji niecek oraz oświetlenie podwodne.

 

Ponadto Park Wodny jest wyposażony w nowoczesny system monitoringu wizyjnego, nad którym czuwa wykwalifikowany personel.

 

Stanowiska startowe zjeżdżalni są stale monitorowane kamerami oraz wyposażone w elektroniczny system sterowania ruchem na zjeżdżalniach. Każda zjeżdżalnia wyposażona jest w sygnalizację świetlną, a jej przestrzeganie wyklucza możliwość „spotkania” się przy zjeździe z osobą wcześniej zjeżdżającą. Zespół ratowników jest wpierany dodatkowo przez pracowników Obsługi Atrakcji Hali Basenowej.
Wszystkie atrakcje Parku Wodnego są codziennie sprawdzane przez naszych pracowników przed otwarciem hali basenowej dla Klientów. Regularnie prowadzimy wewnętrzne audyty bezpieczeństwa, zasięgamy opinii najlepszych specjalistów w tej dziedzinie oraz szkolimy naszych pracowników.

 

Każdy z naszych Gości jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania Regulaminu Obiektu, który znajduje się bezpośrednio przy Informacji w holu głównym Parku Wodnego oraz na niniejszej stronie internetowej Regulamin Parku Wodnego w Krakowie S.A. Stosowanie się do zasad z niego wynikających nie tylko stanowi o bezpieczeństwie pobytu w hali basenowej, ale również poprawia komfort zabawy.

 

Korzystanie ze zjeżdżalni i innych atrakcji winno się odbywać wyłącznie zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami umieszczonymi wewnątrz hali basenowej. W czasie wodnych szaleństw pamiętajmy, by zachować rozwagę i bezwzględnie stosować się do znaków ostrzegawczych i zakazu, tablic informacyjnych oraz zaleceń ratowników.

 

W trosce o zdrowie i higienę Naszych Gości, wszystkich Klientów korzystających z hali basenowej zobowiązujemy przed wejściem do wody do skorzystania z natrysków wyposażonych również w dozowniki z mydłem. Aby wyeliminować ewentualne zakażenia grzybicze, każdy wchodzący na halę basenową obowiązkowo powinien zdezynfekować stopy. W tym celu bezpośrednio przed wejściem do hali zainstalowaliśmy specjalne urządzenia do dezynfekcji stóp z dodatkiem substancji grzybobójczych i bakteriobójczych.

 

Od samego początku funkcjonowania obiektu woda w 100% podlega ozonowaniu. Ozon to najsilniejszy środek do zwalczania wszelkiego rodzaju drobnoustrojów między innymi: bakterii, wirusów, grzybów, pierwotniaków. Dzięki temu, że woda w naszym obiekcie jest w 100% ozonowana możemy stosować chlor wolny w minimalnym zakresie normy, mając absolutną pewność bezpieczeństwa mikrobiologicznego wody. Dzięki ww. technologii woda jest bezpieczna nawet dla niemowląt!