Park Wodny to obiekt, w którym można wspaniale i bezpiecznie się bawić w wodzie!

 

W każdej chwili nad bezpieczeństwem gości czuwa zespół wykwalifikowanych ratowników i pracowników atrakcji będących w stałej łączności radiowej z innymi ratownikami i pozostałym zespołem.

 

Aby każdy amator wodnych zjeżdżalni mógł prawidłowo rozpocząć swój zjazd i bezpiecznie wylądować, stanowiska startowe zjeżdżalni są stale monitorowane kamerami oraz wyposażone w elektroniczny system sterowania ruchem na zjeżdżalniach. Każda zjeżdżalnia wyposażona jest w sygnalizację świetlną, a jej przestrzeganie wyklucza możliwość „spotkania” się przy zjeździe z osobą wcześniej zjeżdżającą.

Bezpośrednio przy dyżurce ratowniczej w hali basenowej mieści się punkt pomocy przedmedycznej, w którym przez cały czas pełni dyżur Szef Zmiany ratowników.

 

W trosce o zdrowie i higienę Naszych Gości, wszystkich Klientów korzystających z hali basenowej zobowiązujemy przed wejściem do wody do skorzystania z natrysków wyposażonych również w dozowniki z mydłem. Aby wyeliminować ewentualne zakażenia grzybicze, każdy wchodzący na halę basenową obowiązkowo powinien zdezynfekować stopy. W tym celu bezpośrednio przed wejściem do hali zainstalowaliśmy specjalne urządzenia do dezynfekcji stóp z dodatkiem substancji grzybobójczych i bakteriobójczych.

Od samego początku funkcjonowania obiektu woda w 100% podlega ozonowaniu. Ozon to najsilniejszy środek do zwalczania wszelkiego rodzaju drobnoustrojów między innymi: bakterii, wirusów, grzybów, pierwotniaków. Dzięki temu, że woda w naszym obiekcie jest w 100% ozonowana możemy stosować chlor wolny w minimalnym zakresie normy, mając absolutną pewność bezpieczeństwa mikrobiologicznego wody. Dzięki ww. technologii woda jest bezpieczna nawet dla niemowląt!

 

W czasie wodnych szaleństw pamiętajmy, by zachować rozwagę i bezwzględnie stosować się do znaków ostrzegawczych i zakazu, tablic informacyjnych oraz zaleceń ratowników i pracowników obsługi atrakcji.

Każdy z naszych Gości jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania Regulaminu Obiektu, który znajduje się bezpośrednio przy Informacji w holu głównym Parku Wodnego oraz na niniejszej stronie internetowej Regulamin Parku Wodnego w Krakowie S.A. Stosowanie się do zasad z niego wynikających nie tylko stanowi o bezpieczeństwie pobytu w hali basenowej, ale również poprawia komfort zabawy. Korzystanie ze zjeżdżalni i innych atrakcji winno się odbywać wyłącznie zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami umieszczonymi wewnątrz hali basenowej.