STREFA OCR

Profesjonalna konstrukcja z przeszkodami

 

W przestrzeni naszego Klubu dostępna jest wyspecjalizowana konstrukcja do treningu OCR! W STREFIE OCR dostępnych jest co najmniej 20 przeszkód używanych podczas biegów terenowych typu Runmageddon, Spartan Race itp. Są to m.in.:

  • WARIAT (również w zestawieniu z KILLER PLANK)

  • ZEMSTA PSZCZELARZA

  • FLYING MONKEY

  • CHOMIK

  • MULTI RIG z LOW RIG

 

W ofercie klubu znajdują się treningi grupowe dla dzieci i dorosłych prowadzone na konstrukcji pod okiem Trenera. Treningi dla dorosłych są na poziomie początkującym i zaawansowanym.

Konstrukcja jest w naszym klubie nowością, ale już od kilku lat trenuje u nas drużyna weteranów RUNMAGEDDON FITPARK TEAM  -  utworzona i prowadzona przez Trenerkę Basię Kościelniak. Nasze DZIKI regularnie i z sukcesami startują w elitarnych formułach OCR.

 

Jak dobrze przygotować się do biegu OCR?

  Przed wzięciem udziału w sportowych imprezach OCR, warto pomyśleć o odpowiednim fizycznym przygotowaniu. Na początku sprawdź czy twój klub ma w ofercie trening OCR lub treningi przygotowujące do startu w konkretnych biegach m.in. Trening Runmageddon czy trening Spartan Race.  

Dlaczego przygotowanie ma tak duże znaczenie?

Jeśli mówisz biegom OCR tak, to pewnie dlatego, że: chcesz się sprawdzić, porównać z innymi, a być może po prostu dobrze się bawić. Najważniejsze, aby z takiej imprezy wrócić z dobrym humorem i pozytywnymi wspomnieniami. Dlatego tak ważny jest trening przygotowujący wcześniej nasze mięśnie, kości, serce i płuca. Podczas imprez OCR łatwo jest o kontuzję barku, nadgarstka, kostki czy kolana. Do tego dochodzą bolesne skurcze łydek i napięcia w przedramionach. Trening pod OCR jest przygotowaniem specjalistycznym, precyzyjnie celującym w to, co będzie ci najbardziej potrzebne w trakcie biegu. Treningi przygotowują w głównej mierze nasze nogi tak, by nie łapały ich skurcze i żeby były wystarczająco mocne przy zeskakiwaniu z przeszkód oraz wskakiwaniu na nie. Kolejna rzecz to siła chwytu, która jest niezbędna by móc z powodzeniem dotrzeć do końca przeszkody i nie spaść z niej. Trzeba również pamiętać o mięśniach brzucha, które pomogą nam kontrolować zwieszenie na przeszkodzie. Większość przeszkód w podwieszeniu, pokonujemy nie tylko wisząc na rękach. Przemieszczamy się sukcesywnie, solidnie pracując w powietrzu nogami. Wszystkich tych umiejętności nauczysz się na treningu OCR w Klubie treningowym FitPark Park Wodny. Dołącz do naszej drużyny!

ZOBACZ ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH - kliknij tutaj

ZOBACZ ZAJĘCIA DLA DZIECI - kliknij tutaj

SPRAWDŹ HARMONOGRAM ZAJĘĆ - kliknij tutaj

Poza zajęciami grafikowymi STREFA OCR jest ogólnodostępna dla Klientów chcących trenować we własnym zakresie. Konstrukcja OCR wchodzi w skład poszerzonej przestrzeni naszej siłowni.

Zobacz regulamin Strefy OCR - kliknij tutaj