SAUNARIUM W CYKLU TRENINGOWYM

Niezbędnym elementem prawidłowego cyklu treningowego jest regeneracja, która konieczna jest do prawidłowego funkcjonowania po treningu oraz wykonania kolejnego.

Ważne jest, by „potreningowy stan zapalny” w mięśniach ustąpił możliwie najszybciej. Bardzo pomocna jest w tym sauna. Wysoka temperatura przyspiesza regenerację mięśni. Warto skorzystać z sauny po treningu siłowym, by uniknąć tzw. „zakwasów”.

Oprócz mięśni, potreningowej regeneracji wymagają również nasze stawy. Na nie najlepiej zadziałać zimnem. Ze zmęczonych treningiem stawów, w wyniku schładzania, szybciej ustępują obrzęki, a sam staw odzyskuje właściwą sprężystość, mobilność i stabilność. W tym celu dobrze jest zanurzyć ciało w wannie z zimną wodą, a potem jeszcze na krótką chwilę obłożyć stawy lodem.

W SAUNARIUM, gdzie mamy naprzemienne nagrzewanie i schładzanie ciała, następuje znaczne przyspieszenie regeneracji zarówno mięśni, jak i stawów, a szybsza regeneracja oznacza szybsze treningowe postępy.

Należy pamiętać, by nie korzystać z zabiegów saunowych po intensywnym treningu, gdzie tętno dochodzi do 85% maksymalnej bezpiecznej częstotliwości skurczów serca (220 – wiek = maksymalne tętno). Warto jednak odwiedzić SAUNARIUM PARK WODNY i po takiej aktywności.  Z sauny wprawdzie nie skorzystamy, ale mamy tutaj do dyspozycji przestronną strefę odpoczynku i  relaksu z tężnią i systemem infrared. Solankowe powietrze oczyszcza i regeneruje cały układ oddechowy, a relaksujące światło uspokaja i „odżywia” układ nerwowy, który podczas intensywnego treningu jest obciążany najbardziej ze wszystkich systemów w ciele.

Podsumowując, sauna i chłodzenie po treningu siłowym, tężnia z infrared po treningu cardio.

Posiadacze naszych Kart Klubowych FitPark OPEN mają możliwość jednego pobytu dziennie (nielimitowanego czasowo) w hali basenowej wraz z SAUNARIUM. W hali basenowej oraz SAUNARIUM akceptujemy również karty firm zewnętrznych, w tym m.in karty Multisport, FitProfit oraz produkty Medicover Sport i PZU Sport.

ZOBACZ TAKŻE:

SAUNA WIDOWISKOWA Z CEREMONIAMI TEMATYCZNYMI 

STREFA INHALACJI DRÓG ODDECHOWYCH     INFRARED SOLNY

STREFA RELAKSU Z TĘŻNIĄ     SAUNA ZIOŁOWA