Z myślą o swoich małych pacjentach Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie we współpracy z Parkiem Wodnym w Krakowie postanowił stworzyć program Rehabilitacja z uśmiechem.

W ramach programu Rehabilitacja z uśmiechem Park Wodny w Krakowie proponuje posiadaczowi legitymacji Programu korzystanie z hali basenowej wraz ze wszystkimi znajdującymi się w niej atrakcjami w bardzo atrakcyjnej cenie (nie dot. sauny i plaży Aquapark).

 

W podanym poniżej przedziałach czasowych posiadacz legitymacji może dokonać zakupu biletu obejmującego 130-minutowy pobyt w hali basenowej w cenie 19 zł/os.

Legitymacja upoważnia do skorzystania z promocyjnej ceny dla jednej dodatkowej osoby towarzyszącej.

 

Co zrobić, żeby otrzymać kartę Rehabilitacja z uśmiechem i korzystać z rabatowego wejścia?

  • pobrać w Szpitalu lub ze strony internetowej www.dzieciecyszpital.pl formularz rejestracyjny
  • formularz wypełnić drukowanymi literami i podbić w Szpitalu Dziecięcym
  • z wypełnionym oraz podbitym formularzem zgłosić się do Informacji Parku Wodnego, gdzie wydana zostanie karta programu  Rehabilitacja z uśmiechem.

Karta Rehabilitacja z uśmiechem wydawana będzie dzieciom i młodzieży do 18-tego roku życia, które objęte są leczeniem w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie w ramach lecznictwa otwartego oraz zamkniętego.

 

 

icon_2aInformacja: Godziny obowiązywania Programu Rehabilitacja z uśmiechem:

hala basenowa – od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 oraz w niedzielę w godz. 8.00 – 11.00.

icon1bCiekawostka!

Zarys historii Szpitala św. Ludwika w Krakowie – najstarszego działającego w  Polsce szpitala dziecięcego:

Był rok 1864. W Krakowie przebrzmiewały już echa powstania styczniowego i chociaż w Galicji panował stan oblężenia, a wiele rodzin pogrążyło się w żałobie po stracie najbliższych, życie toczyło się dalej swoim rytmem. W tym trudnym czasie 26-letni Jan Matejko kończy swe dzieło „Kazanie Piotra Skargi”. Kiedy przed obrazem niezwykle utalentowanego malarza gromadził się tłum ciekawych, młody 27-letni doktor Maciej Leon Jakubowski bronił w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego pracy habilitacyjnej. W mieście i okolicach szaleją choroby zakaźne, gruźlica zbiera obfite żniwo. W takich okolicznościach w głowie młodego naukowca i społecznika Macieja Leona Jakubowskiego rodzi się pomysł budowy szpitala dziecięcego.